Karpuzkaya Mahallesi Parselsiz Sokak No: 294/1 Şehitkamil / Gaziantep

Gaziantep Beton

10.09.2020
6.341
Gaziantep Beton

Gaziantep Beton

Prefabrik beton fabrika denildiğinde akla, hazır birkaç beton parçanın birleştirilerek bir yapı oluşturulması gelmemelidir. İşin özünde çok daha büyük bir teknoloji ve emek yatar. Zira inşaat teknolojilerinin yaşadığı gelişim düşünüldüğünde sadece birkaç parçanın basitçe montesi ile prefabrik yapılar açıklanamaz.

Gaziantep Beton tanımlamasına ve avantajlarına geçmeden evvel prefabrik ile birlikte beton yapı elamanlarını biraz daha yakından tanımak gerekir. Fabrika ve benzeri büyük tesislerin inşasında pek çok detay muhakkak ki gözetilmelidir. Tesisin kuruluş amacına doğrudan hizmet eden bir yapının kurulabilmesi için tüm ihtiyaçlar ve talepler tasarım aşamasından itibaren masa üstünde tutulmalı. Tasarımı ve ön inşası bitmiş bir prefabrik yapının o aşamadan sonra geriye döndürülmesi pek mümkün değildir.

Prefabrik Beton Fabrika, Gaziantep Prefabrik Beton Fabrika

Prefabrik Nedir?

Kelime anlamı ile incelendiğinde prefabrik ile kastedileni çok daha kolay kavrayabiliriz. “Pre” ve “Fabric” kelimelerinden oluşan bir bileşik kelime olan “Prefabric” dilimize İngilizceden geçmiştir. “Ön” anlamındaki “pre” ile “üretim” anlamındaki “fabrik” birleşerek ön üretimli, önceden üretilmiş anlamına gelen bir kelime oluşturmuştur. Prefabrik dediğimiz de işte tam olarak budur. Tamamı ya da bir kısmı bir tesis içerisinde üretilmiş olan yapı elemanlarına prefabrik yapı elemanları denir.

Prefabrik evler bunun en güzel örnekleridir. Prefabrik beton ise biraz daha teknik bir konudur. Özellikle çok daha büyük yapıların kurulması için üretimi yapılan beton yapı elemanları genel olarak prefabrik beton olarak anılır. Prefabrik beton kendi içerisinde farklı üretim teknikleri ile ayrışır.

Gaziantep Beton firması olan Teknik Beton Yapı tarafından üretilen ön gerilimli prefabrik beton yapı elemanları sahip olduğu üstün uygulama tekniği ile öne çıkan prefabrik beton yapı elemanlarıdır. Çekme gerilimlerine dirençli, çok daha güvenilir, ekonomik ve modern yapı ürünleri olan ön gerilimli beton yapı elemanları, prefabrik beton yapılara çok farklı bir soluk getirmiştir.

Prefabrik Beton Fabrika, Gaziantep Prefabrik Beton Fabrika

Prefabrik Beton Fabrikanın Ayrıcalıkları Nelerdir?

Gaziantep Beton hem tasarım hem de uygulama aşaması ile pek çok avantaja sahiptir. Kullanım amaçları doğrultusunda özgürce tasarlanabilen prefabrik beton fabrikaların inşasında kullanılan beton elemanların sahip olduğu temel özellikler yapının tamamını ayrıcalıklı kılar.

Prefabrik Beton Fabrika, Gaziantep Prefabrik Beton Fabrika

  • Özellikle ön gerilmeli prefabrik beton elemanlarla gerçekleştirilen uygulamalarda dayanıklılık öne çıkar. Ön gerilmeli uygulama tekniğinin avantajı ile geniş açıklıklar daha ince ve daha sağlam yapı elemanları ile kolayca geçilir. Bu sayede çekme gerilimi de bertaraf edilir. Çekme geriliminden etkilenmeyen ya da en az derecede etkilenen prefabrik beton yapı çatlamalara ve korozyona karşı dirençli hale gelir. Bu sayede çok daha uzun ömürlü bir yapı ortaya çıkarılır.
  • Neredeyse tüm yapı elemanları fabrikada üretildiği için şantiye alanında sadece montaj devreye girer. Bu da işçilik ve lojistik harcamaların azalması anlamına gelir. Prefabrik beton oldukça ekonomiktir.
  • Her türlü yüksek yapıya cevap verebilecek nitelikte yapı elemanı üretebilmek mümkündür. Bu da fabrikalar ve büyük ebatlı tesisler için zamandan da tasarruf anlamına gelir.
  • Ön gerilmeli beton kullanılan prefabrik beton fabrikalarda daha fazla kullanım alanı elde edilir. Ön gerilmeli beton yapı elemanları aynı özelliklere sahip klasik beton yapı elemanlarına göre çok daha incedirler.

Teknik Beton Yapı, prefabrik beton fabrika ve tüm diğer tesis inşaatlarınız için akılcı, sağlam, güvenilir ve ekonomik çözümler üretir.

ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: